طراحی وب سایت و پرتال های سازمانی

تغیرات الگوریتم گوگل در سال 92


بالاخره سال ۹۲ شد و منتظر نسخه ۹۲ الگوریتم پنگوئن شدیم که در هفته های گذشته بروز شد و بر خلاف تصوراتی که همه داشتند تغییرات خاصی در پنالتی کردن سایت ها انجام نشد ، آیا شما هم همین فکر را میکنید ؟ بهتره بیشتر تحقیق کنید .


مت کاتز گفته بود که بزرگترین و کامل ترین آپدیت پنگوئن را خواهیم داشت ولی هیچ اتفاق غیر منتظره ای رخ نداد ، دلیل این کار چه می تواند باشد ؟

بر اساس گفته ها و تجربیات دنی گودوین ، باری شوارتز و کارشناسان دیگر : درست است که پنگوئن آپدیت شده است و تاثیر آپدیت خود را تا حدودی گذاشته است ولی هنوز شروع به پنالتی نکرده است .

در نسخه اول پنگوئن خیلی از سایت ها بعد از بروز شدن این الگوریتم به کلی نابود شدند و از نتیجه جستجو ها کاملا حذف شدند اما در این نسخه از بروزرسانی سایت ها فعلا در امان هستند و فقط الگوریتم بروز رسانی شده است و هیچ تغییری در نحوه پنالتی کردن وجود ندارد .

یک روز بعد از آپدیت گوگل پنگوئن ، مت کاتز اعلام کرد که بزودی پنگوئن نسخه دو ، پخته تر خواهد شد . و تاثیر آن را نسبت به پنگوئن نسخه یک خواهید دید .

همان طور که میدانید وقتی نرم افزاری نسخه جدید ارائه می کند تمامی امکانات نسخه قبل به همراه امکانات جدیدی که بروز شده را دارد و در این بروزرسانی هم پنگوئن همان پنگوئن سابق هست ولی با کمی تغییرات و سئو همان سئوی سابق هست اما باید نسبت به لینک بیلدینگ و بازار یابی دقت زیادی خرج کرد تا در دام پنگوئن نیفتیم .

تلفاتی که در نسخه قبلی داشته است سایت هایی بودند که از موارد زیر بیشتر استفاده می کردند :

خرید لینک تماما با یک متن و anchor text
علاقه زیادی به کامنت گذاری با متن ” بسیار عالی بود ممنون ” و دادن آدرس سایت خود بودند .
عاشق این بودند که در سایت های پرسش و پاسخی ثبت نام کنند و با آدرس سایت خود ، پاسخ کاربران را بدهند .
از سایت هایی لینک دریافت می کردند که خود در چاه بودند…

Anchor Text چیست و چقدر میتواند مفید باشد ؟

و در حال حاظر این نسخه جدید هیچ تلفات قابل توجه نداشته اما باید مراقب باشیم تا با کوچکترین اشتباه دچار دردسر نشویم .

همان طور که گفته شد این آپدیت گوگل فقط یک آپدیت الگوریتمیکی بود و آپدیت پنالتی نبود ، گوگل در حال تولید کارت های قرمز است . از هم اکنون باید بازاریابی اینترنتی را شروع کنید :

سئو و بهینه سازی
تبلیغات در گوگل
و…

یکی از کارشناسان سئو در همایشی در لندن اعلام کرد که : تیر تفنگ گوگل پنگوئن به سایت هایی برخورد می کند که فقط و فقط لینک به صفحه اصلی سایت خود دارند .بهتر است توصیه این کارشناس با تجربه را گوش دهید .
البته شب گذشته ، مت کاتز یکی دیگر از آن هشدار های پنالی خود به وب مستران داد :
مت کاتز اعلام کرد که گوگل کمی در تبلیغات و مقالات خریدنی حساس تر شده است و یکی از المان های پنالتی سایت ها در آپدیت جدید ، این دو مورد خواهد شد .

امیدوارم مطالبی که در این پست براتون آماده کرده بودم مفید واقع بشه و بتونه راهنماییتون بکنه تا دور و بر پنگوئن بچرخید و به راه خودتون ادامه بدهید .

اگه دوستی ، آشنایی ، رفیقی و … دارین حتما این مطلب رو پیشنهاد بدین مطالعه کنن و اگه مفید بود استفاده کرده باشند .

اشتراک گذاری در تلگرام