طراحی وب سایت و پرتال های سازمانی

سوالات متداول


DNS سایت چیست؟

ns1.ivs-host.com
ns2.ivs-host.com


چرا دامنه های ملی با تاخیر ثبت می شوند؟

دامنه های ملی پس از ارسال درخواست ثبت توسط کاربر باید به تایید نهایی سازمان ثبت دامنه کشور برسند که این امر مانند تمام کارهای دیگر در ایران روند اداری داشته و نیازمند حداقل ۲۴ ساعت زمان اداری است، سازمان ثبت در روزهای تعطیل فعالیت نمی کند.
این تاخیر برای این است که سازمان ثبت دامنه کشور (nic.ir) از اینکه در نام دامنه ثبت شده از واژه های ممنوع، نام های خاص یا واژه های غیر اخلاقی استفاده نشده باشد اطمینان حاصل نماید


چرا برخی مواقع نمی توانم سایتم را ببینم؟

شرکت های خدمات اینترنت برخی مواقع برای افزایش سرعت و استفاده کمتر از پهنای باند کچ خالی میکنند که باعث می شود اطلاعات برخی از آیپی ها به نمایش در نیاید یا اینکه کچ مرورگر شما اجازه دسترسی شما به سایتتان را به این دلیل ندهد، این امر موقتی است و بعد از چند ساعت مجددا می توانید به سایت خود دسترسی داشته باشید
از طرفی برخی مواقع به خصوص در زمانی که سرویس دهنده اینترنت شما پهنای باند رایگان به شما ارائه میدهد، مثلا ۱ شب تا ۷ صبح که تنها یک تبلیغ برای فروش پکیج های اینترنت است سرعت اینترنت را تا جایی که میشود کاهش داده و باعث می شود شما با کاهش سرعت از دانلود فایل صرفه نظر کنید، با تمام این شرایط ممکن است شما و یا یوزرهایتان مدام به آپدیت سایت شما از طریق همان سرویس دهنده اینترنت بپردازند، در این زمان است که سرویس دهنده اینترنت برای کم شدن بار ترافیکی شبکه خود آیپی سایت شما را برای چند ساعت بلاک میکند و چون آیپی سرور اشتراکی یکی است شما نه تنها سایت خود بلکه تمام سایت هایی که روی آن آیپی ست شده اند را نیز نمی توانید ببینید
هر دو مورد بالا مربوط به سرویس دهنده اینترنت هستند و کاری از دست ما بر نمی آید
اما اگر مشکل از سرور های ما باشد حتما از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهیم کرد
برای اینکه از آپتایم سایت خود مطلع شوید بهتر است وارد سایت زیر شوید و در نوارابزار سایت آدرس سایت خود را وارد کنید
www.gtmetrix.com
این سایت تصویر آخرین لحظه از سایت شما را به شما نمایش می دهد، اگر تصویر نمایش داده شد به این معنی است که سایت شما بدون مشکل در سراسر جهان دیده می شود و مشکل از سمت سرویس دهنده اینترنت شما است
در غیر این صورت مشکل از هاستینگ بوده و می توانید از طریق واحد پشتیبانی این مشکل را به ما اطلاع دهید


چرا فایل htaccess در سیپنل من مخفی است؟

گاهی ممکن است در File manager هاست خود دنبال فایل .htaccess بگردید ولی آن را پیدا نکنید، یعنی این فایل در لیست فایل های موجود در فایل منیجر نمایش داده نمی شود. همچنین زمانی که می خواهید فایل جدیدی با نام .htaccess بسازید ممکن است با خطای زیر مواجه شوید :

ERROR: Could not create file “.htaccess” in /home/username/public_html: File exists

این خطا زمانی رخ می دهد که فایل .htaccess از قبل وجود داشته باشد. دلیل اینکه فایل .htaccess در لیست فایل ها نمایش داده نمی شود این است که در سی پنل گاهی فایل های مخفی نشان داده نمی شوند. فایل های مخفی همان فایل هایی هستند که نام آنها با نقطه شروع می شود.

برای نمایش فایل های مخفی و .htaccess در سی پنل به روش زیر عمل می کنیم:

زمان کلیک روی گزینه File Manager در سی پنل، یک پنجره کوچک نشان داده می شود.

اگر گزینه ی Show Hidden Files را انتخاب کنید (تیک بزنید) و روی دکمه Go کلیک کنید فایل های مخفی از جمله .htaccess نشان داده می شوند.

همچنین انتخاب گزینه Skip this question, and always… باعث خواهد شد تا سری های بعد این سوال پرسیده نشود و همیشه فایل های مخفی نمایش داده شوند.

اگر زمان کلیک روی File Manager در سی پنل این پنجره نمایش داده نمی شود:

در سی پنل، پایین صفحه یک لینک با عنوان reset all interface settings وجود دارد. روی آن کلیک کنید تا تنظیمات cPanel به حالت پیش فرض برگردند. در این صورت پس از کلیک روی File Manager، پنجره بالا نشان داده خواهد شد.

 

قوانین سایت
کلیه مشتریان و نمایندگان فروش آیـ ویـ اس هاست موظف به رعایت شرایط و قوانین وضع شده توسط شرکت می باشند و استفاده از سرویس های این شرکت به منزله قبول قوانین ذیل می باشد.
و در صورت نقض قوانین و اقدام به راه اندازی سایت هایی مغایر با قوانین شرکت،سرویس متخلف بدون هماهنگی مسدود شده و بک آپ اطلاعات فقط و فقط در صورت پرداخت جریمه در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

قوانین سرویس دهـی :

1- سایت های ضد اخلاقی – دینی و سیاسی : آیـ ویـ اس هاست از کلیه سایت های ضد اخلاقی یا مخالف ادیان الهی و همچنین سایت هایی که فعالیت سیاسی دارند ، پشتیبانی نکرده و در صورت تخلف ، سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
2- سایت های موزیک و فیلم و ماهواره ای : به دلیل سیاست های خاص وزارت ارشاد اسلامی به هیچ عنوان از سایت هایی که به هر نحو (تخصصی و غیر تخصصی) در زمینه های فیلم و موزیک و ماهواره فعالیت می کنند میزبانی نخواهند شد و در صورت تخلف ، سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
3- Port Scan-Phishing-Scam– تلاش برای نفوذ غیر مجاز: در صورت شناسایی مشتریانی که به هر شکلی قصد نفوذ و دسترسی غیر مجاز به سرورها و اطلاعات سایر مشتریان را دارند ، سرویس مشتری متخلف بدون هماهنگی سریعا مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
4- ارسال انبوه ایمیل (Spam): سرویس مشتریانی که اقدام به ارسال ایمیل های تبلیغاتی و انبوه (به اصطلاح اسپم) می کنند بدون هماهنگی آن ها مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
5- فعالیت در زمینه هک ، کرک و امنیت: کلیه فعالیت ها در زمینه آموزش هک ، کرک ، امنیت و موارد خرابکارانه ، بر روی سرورها و میزبانی وب آیـ ویـ اس هاست قدغن می باشد و در صورت مشاهده ، سرویس مشتری سریعا مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
6- تروجان - ویروس – اسکریپت های مخرب : استفاده ازهر گونه تورجان ، شل و اسکریپت به زبان های مختلف برنامه نویسی برای ایجاد دسترسی غیر مجاز به منابع سرورها و سایت های متعلق به آیـ وسـ اس هاست مجاز نمی باشد و در صورت آپلود این گونه برنامه ها حتی فقط برای تست ، بدون هماهنگی سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
7- نصب اسکریپت های دانلود فایل(Url Download-Leecher): مشتریان سرویس هاست اشتراکی آیـ ویـ اس هاست مجاز به نصب اسکریپت هایی که از سایت های مثل rapidshare ،MegaUpload و Hotfile و Torrent و … فایل دانلود می کنند (معمولا به لیچر-Leecher معروف هستند) نمی باشند و در صورت مشاهده ، سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه فایل های دانلود شده از روی سرور حذف خواهند شد.
8- فایل هاستینگ : بر روی سرورهای هاست اشتراکی به هیچ وجه اجازه قرار دادن فایل و اطلاعات برای دانلود کاربران داده نخواهد شد و در صورت مشاهده بدون هماهنگی سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
9- سایت های ارائه خدمات میزبانی رایگان (فایل هاستینگ ، سایت هاستینگ و … ):این قبیل سایت ها بر روی سرویس های هاست اشتراکی آیـ ویـ اس هاست قابل میزبانی نبوده و به محض مشاهده بدون اطلاع قبلی سرویس مشتری مسدود و از روی سرور حذف خواهد شد.
10- عدم رعایت حق کپی رایت: استفاده غیر قانونی از نرم افزار ها و اسکریپت های ایرانی و بین المللی که دارای حق کپی رایت می باشند به هر نحو بر روی سرویس های آیـ ویـ اس هاست قدغن می باشد و به محض مشاهده تخلف سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
11- سیستم های جامعه مجازی و چت روم و وبلاگ دهی: میزبانی سایت هایی در زمینه جامعه مجازی و چت روم و وبلاگ دهی فعالیت می کنند به دلیل استفاده بیش از حد از منابع بر روی هاست اشتراکی مقدور نخواهند بود و میزبانی این سایت ها بر روی سرورهای مجازی مشروط به عدم استفاده بیش از حد از منابع سرور خواهد بود.

 

قوانین فعال سازی و تحویل سرویس :

1- کلیه مشتریان موظف می باشند برای ثبت نام در سایت ، اطلاعات درخواستی را به صورت دقیق و معتبر وارد نمایند در صورتی که به هر دلیل اطلاعات ناقص یا غیر واقعی باشد کلیه سرویس های مشتری در حالت تعلیق قرار می گیرد و هزینه سرویس ها قابل برگشت نمی باشد لذا تنها با ارائه اطلاعات صحیح و معتبر، سرویس های مشتری از حالت تعلیق خارج و فعال می گردد.
2- کلیه تغییر اطلاعات مشتری در سیستم مانند تغییر ایمیل ، نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل ، آدرس و کد پستی و... صرفا با ارائه اسکن کارت ملی معتبر از طرف مشتری اعمال خواهد شد.
3-برای تغییر ایمیل حساب های کاربری که سرویس دائمی (Life time) دارند و یا انتقال سرویس های دائمی (Life time) به حساب کاربری مشترک دیگر ،اسکن کارت ملی و هزینه ای معادل 25 درصد هزینه کل سرویس دریافت خواهد شد.
4- هزینه کلیه سرویس هایی که به قیمت دلار مرتبط می باشند (مانند لایسنس ها، دامنه های بین المللی ، سرورهای خارج از کشور و...) به نرخ دلار روز حساب خواهد شد و صورت حساب های مشتریان با توجه به این نرخ بروزرسانی خواهند شد.
5- کلیه سرویس های میزبانی اشتراکی پس از تایید پرداخت مشتری به صورت آنی تحویل داده می شود ولی در بعضی از موارد ممکن است تا 2 روز کاری فعال سازی سرویس به عقب بیافتد.
6- ثبت رایگان دامنه ملی برای سرویس های میزبانی وب تنها در زمان ثبت سفارش مقدور خواهد بود.
7- کلیه سرورهای مجازی پس از تایید پرداخت مشتری بین 3 تا یک روز کاری تحویل داده می شود و نصب و پیکربندی اولیه سرورها (سرورهایی که شامل این خدمات می گردد) حداکثر تا 2 روز کاری انجام خواهد شد.
8- کلیه سرورهای میکروتیک حداکثر تا 1 روز کاری پس از تایید پرداخت مشتری تحویل داده خواهد شد.
9- فعال سازی فضای بک آپ رایگان برای سرور هایی که شامل این سرویس می گردند تنها با ارسال درخواست به واحد فروش و بین 1 تا 3 روز کاری انجام خواهد شد.
10- زمان پرداخت کلیه خدمات اضافه ای که برای سرویس ها توسط مشتری تهیه می شود (مانند هارد اضافه ، رم اضافه ، بسته های مدیریت سرور و ...) زمان سر رسید سرویس اصلی مشترک خواهد بود و زمان سفارش خدمات اضافه به هیچ عنوان مبنای محاسبات قرار نخواهد گرفت.
11- در صورتی که برای هر یک از سرویس های مشتریان تخلفی گزارش شود ، مشتری می پذیرد که آیـ ویـ اس هاست مجاز می باشد تا با ورود به سرویس مشتری اطلاعات و فایل های غیرمجاز را پاک سازی کند.
12- در صورت عدم فعال سازی سرویس (اعم از هاست میزبانی، سرورمجازی، دامنه و ...) در مدت زمان تعیین شده ، مشتری موظف می باشد با ارسال تیکت به واحد فروش ، تاخیر در تحویل سرویس را گزارش دهد.
13- مسئولیت حفظ و نگهداری از کلمه های عبور سرویسهای خریداری شده و بخش پرتال کاربری به عهده کاربران می باشد و آیـ ویـ اس هاست هیچ گونه سوء استفاده از کلمه عبورهای شما توسط سایرین را ندارد. لازم به ذکر است کلیه امکانات سرویسهای خریداری شما در بخش پرتال کاربری قابل دسترسی است و حتی میتوان کلمه عبور سرویسهای شما را از آنجا ویرایش کرد، لذا تعیین یک کلمه عبور دشوار که شامل، حروف کوچک و بزرگ، ارقام و سیمبل ها باشد برای این بخش پیشنهاد میشود.
14- سرور های مجازی شرکت با دسترسی کامل در اختیار کاربر قرار گفته و مسئولیت هرگونه استفاده غیر قانونی از سرور ها و نیز وظیفه پشتیبان گیری از اطلاعات سرور ها بر عهده مشتری می باشد.

 

قوانین پرداخت هزینه سرویس :

۱ – کلیه فاکتورها 5 روز قبل از سر رسید سرویس توسط سیستم فروش شرکت به صورت خودکار ایجاد خواهد شد.
۲ – در صورت عدم پرداخت هزینه سرویس تا سر رسید صورت حساب ،سرویس مشتری به صورت خودکار توسط سیستم فروش به حالت تعلیق در خواهد آمد.
۳ – در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 24 ساعت بعد از زمان سر رسید کلیه سرویس های مشتری از طرف شرکت لغو شده قلمداد می گردد و آیـ ویـ اس هاست هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت.
۴ – به جهت اینکه سرورهای مجازی منابع سرور را به صورت انحصاری به خود اختصاص می دهند ، مشتری حداکثر 24 ساعت قبل از ‏سر رسید وظیفه دارد برای تمدید یا لغو کردن سرویس خود اقدام ‏نماید و در غیر این صورت شرکت آیـ ویـ اس هاست سرویس مشترک را لغو شده قلمداد خواهد کرد.
۶ – هزینه کلیه لایسنس هایی که توسط آیـ ویـ اس هاست تهیه شده می بایست حداکثر 48 ساعت قبل از سر رسید لایسنس پرداخت گردد در غیر این صورت تمدید لایسنس توسط شرکت امکان پذیر نخواهد بود.
۷ – در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 3 روز پس از زمان سر رسید 15درصد هزینه سرویس به عنوان جریمه در صورت حساب مشترک منظور خواهد شد و ارائه فول بک آپ برای انتقال یا تمدید سرویس منوط به پرداخت صورت حساب خواهد بود.
8- در صورتی که پهنای باند مصرفی سرویس مشتری به بیش از 90 درصد حد مجاز خود برسد سیستم به صورت خودکار اخطاری برای کاربر ارسال خواهد شد لذا مسئولیت عدم توجه مشتری نسبت به خرید پهنای باند اضافه و مسدود شدن سرویس به عهده مشتری می باشد.
9- شایان ذکر است که در صورت پرداخت دیرتر از موعد صورت حساب توسط مشتری ، هیچ تغییری در تاریخ سر رسید بعدی سرویس از طرف شرکت اعمال نخواهد شد.
10- هر گونه اعتبار مالی در پنل کاربران یا نمایندگان (میزبانی وب ، دامنه ، سرور مجازی و ... ) تحت هیچ شرایطی قابل عودت به حساب بانکی و یا جابجایی بین کاربران نمی باشد و صرفا برای پرداخت های آینده در سیستم قابل استفاده می باشد.
11- قیمت های مندرج در سایت تا پایان مدت زمان قرارداد هر مشتری معتبر می باشد و در صورت هر گونه تغییر در قیمت ها قرارداد مشتری با نرخ جدید قابل تمدید خواهد بود.

 

قوانین برگشت هزینه :

شماره 1 :
کلیه سرویس های IVS (فقط هاست) دارای 3 تا 7 روز گارانتی برگشت هزینه با ذکر دلیل قانع کننده است.

شماره 2 :
سرویس هایی که به دلیل تخلف و یا شکایت مسدود شده باشند برگشت هزینه برای آنها مقدور نمی باشد.

» شماره 3 :
در صورتی که برای برگشت هزینه موافقت می شود، طبق قوانین وجه در روز 5 شنبه به حساب مشتری واریز خواهد شد و مشتری نباید بابت آن معترض باشد.

» شماره 4 :
کاربرانی که اقدام به بی احترامی نمایند هزینه سرویس آنان عودت نخواهد شد.

اشتراک گذاری در تلگرام